lt ru en

UAB steigimas internetu papildymas

Žinant, kiek išlaidų turėta Registrų centrui įgyvendinant galimybę įsteigti uždarąsias akcines bendroves internetu, ši elektroninė sistema, mano nuomone, nėra jau labai lanksti. Yra nemažai apribojimų.

Viena iš jų yra ta, kad patalpos, kuriose registruojama steigiamos UAB buveinė, turi priklausyti steigėjui asmeninės nuosavybės teise. Tai reiškia, kad patalpos negali būti bendroji (kelių bendraturčių) ar jungtinė (sutuoktinių) nuosavybė.

Dar svarbus dalykas – jau įsteigtos įmonės Registrų centro elektroninės sistemos sugeneruotų dokumentų tinkamumas. Kaip minėta, juos, po įmonės įsteigimo, atsispausdina pats steigėjas. Bet klausimas, ar šie dokumentai bus priimtini juos pateikiant bankams, kitoms institucijoms ar kitiems tretiesiems asmenims? Nors Registrų centras tikina, kad minėti dokumentai yra Registrų centro patvirtinti ir visiškai galiojantys. Tačiau pasidomėjus tampa aišku, jog, pavyzdžiui, bankai kol kas reikalauja dokumentų su originaliais parašais. Tai reiškia, kad vėl laukia kelionė į Registrų centrą ir išlaidos už originalių dokumentų (Steigimo akto, įstatų) išdavimą. Na, naujajai tvarkai, kaip dažniausiai, įsigalioti reikia laiko.

O štai asmuo, norintis gauti originalius įsteigtos įmonės dokumentus, turėtų sumokėti po 5 litus už kiekvieną dokumento lapą, bei 28 litus už išplėstinį išrašą. Tokiu atveju, susumavus, bendra UAB steigimo kaina siektų 302 Lt. Jei neturi sertifikato elektroniniam parašui, dar papildomai 129,60 Lt.

Kaip bebūtų, esant visoms reikalaujamoms sąlygoms, UAB steigimas internetu yra kur kas pigesnis ir patogesnis už įprastą steigimą.